Jdi na obsah Jdi na menu
 


Patý turnaj Hanácké ligy malé kopané žen 2009

Tentokrát zajížděl celel Alky Prosenice do moravského Postřelmova, kdy domácí GZP Šumperk pořádaly turnaj. Již od rána bylo počasí znatelně sichravé, kdy déšť na sebe nedal dlouho čekat. Alky Prosenice začínali svůj první zápas již v 8:00 hod. ráno proti Horní Moštěnici, kdy neměly sebemenší problém. V obraně hrající Michaela Lindaufová, Lucie Pechová a střídající se Katkou Škrabalovou zvládaly svůj výkon bez jakýchkoliv větších zádrhelů. V bráně jako vždy suprově chytající maličká Pavlínka Chodilíková, která i přes svůj malý vzrůst se může pyšnit svými výkonny, které by jí mohl závidět i Petr Čech. Ze všech střel, které padaly na branku Alek, vynikající zlikvidovala Pavlínka. Ve středu zálohy hrála Verča Slaninová, která v občasných chvílích vypomáhala obraně, kdy jedna z obrany se vytáhla na hrot útoku. V útoku výborně hrající Peťa Grufiková se svou o 2 roky mladší sestrou Aničkou Grufikovou útočily všemožnými způsoby, kdy tak ohrožovaly branku soupeře. Se střídající Petrou Dobešovou, která se také podílela na výsledku Alek se vzájemně kombinovaly. První zápas teda skončil pěkným výsledkem 1:0, kdy gól vstítila Petra Grufiková. Druhý soupeř Banshees Želatovice byl tentokrát velice oslaben, kdy na střídání měly pouze jednu hráčku. Jak uvedla střední záložnice Želatovic, mají spoustu hráček zraněných, kdy termín návratu zpět na hřišti je pouze ve hvězdách. Tudíž pro ně výsledek proti Alkám Prosenic byl skoro uspokojivý. Nato jaký tlak vyvíjely Alky, mohly jedině rády, že gólů nepadlo víc. A tak výsledek pro Alky Prosenice proti Banshees Želatovice skončil 1:0. Střelkyně gólu byla druhá neúnavná bojovnice Anna Grufiková. Již za hustého deště nastoupily velké bojovnice Saně Bukovany, které měly plnou lavičku na střídání. I přes několik střel na naši brankářku se nepodařilo Bukovanům vstřelit gól. Na druhé straně však dala o sobě vědět opět rychlá a nekompromisní Peťa Grufiková, která po přihrávce v kombinaci Lucky Pechové a Michaely Lindaufové ukázala, že i za hustého deště dokáže umístit balón tam, kam si přeje. Terén byl velice mokrý a těžko ovladatelný, tudíž pro brankářku to byl velký debakl. Jen těžko si dokázala poradit brankářka z Bukovan a proto Alky zvítězily nad Bukovany 1:0. Je nutné podotknout, že oficiální brankářka z Bukovan byla po jejich druhém zápasu zraněná a proto místo brankářky musela obsadit hráčka z pole.

Domácí FC GZP Šumperk pod velkým tlakem trenéra hrál s velkým nasazením vyhrát a získat tak první místo. Své také předvedla domácí hráčka Lenka Mikulová, kdy po faulu hostujících Alek Prosenic rozhodčí nařídil nepřímý kop, kdy naše chytrá hráčka Petra Grufiková se postavila před míč, aby tak zabránila okamžitému kopnutí hráčky Mikulové a zabránila tak hrajícímu času. I přesto, že rozhodčí po upozornění hráčky, aby se posunula pár metru dál, tak situaci psychicky nezvládla domácí Mikulová, která byla nervózní z hrajícího času a sprostě tak i před zrakem rozhodčího drbla do stojící Grufikové. Rozhodčí tak na pár minut vyloučil psychicky labilní Mikulovou. Alky Prosenice se nenachaly rozhodit a využily vyloučení, kdy přes velký tlak dokázaly skórovat na 1:1, kdy střelkyní gólu byla opět Anna Grufiková. Posledním soupeřem byly Lvice Citov, se kterýma Alky Prosenice bojují o body a první místo v tabulce. V předcházejících turnajích nebyl ani jeden z nich lepší a vždy utkání skončilo remízou 0:0. Tentokrát se Lvice dostaly do vedení, kdy po velké hrubé chybě v obranně Pechová neuhlídala tvrdou a houževnatou hráčku Alžbětu Černuškovou a ta lacino poslala do vedení Lvice Citov. Po faulu na hráčku Prosenic rozhodčí nařídil penaltu, kdy tuto lajdácky neproměnila Lucka Pechová. Prosenice se ovšem nenechaly rozhodit a po krásném pasu Katky Škrabalové na Verču Slaninovou, která si dokázala poradit s balónem ve středu hřistě, tak vstítila gól, kdy gólmanka neměla žádnou šanci. Tento zápas se odehrával již za stavu 1:1. Teda opět remízou s tímto soupeřem. Lvice Citov neměly žádnou hráčku na střídání, kdy některé hráčky vypadaly velice vysílené a unavené. Tento poslední zápas se Lvicemi byl pro Alky Prosenic jedním z nejhezčích a nejbojovnějších. V útoku ohrožovala a otravovala nejstarší hráčky Citova Peťa Dobešová, která i přesto, že má problémy s balónem dokázala přispět na výsledku Prosenic.

Alky Prosenice poprvé vyjížděly na turnaj bez přítomné kapitánky a velké opory Pavly Novotné, která se v současné době podrobuje velké hospitalici v přerovské nemocnici. Zde se podrobila operaci křížových vazů a tak se zapsala do kroniky všech fotbalistů, kde zní jedno pořekadlo, že fotbalista, kterému jak se říká „neruply“ vazy, není fotbalistou a nepatří do fotbalových dějin. Všechny hráčky, ať už domácích Alek Prosenic, nebo druhých sousedících soupeřů, kteří naší kapitánku znají, tímto zdraví a přejí brzké uzdravení a mnoho sil do dalších nových kroků. Kapitánka tak díky zranění svůj manšaft opustí na celý dlouhý rok, ale i přesto zůstane velkým fandou a oporou celého kolektivu.

Jako jediným soupeřem, který se tentokrát nezúčastnil patého turnaje byly Lvíčata Citov. Všechni ostatní si tak připsaly kontumační 3 body.

 

Konečné pořadí turnaje:

1. Saně Bukovany, skóre 6:1 a 15 bodů

2. Alky Prosenice, skóre 5:2, 14 b.

3. GZP Šumperk, skóre 6:3, 13 b.

4. Lvice Citov, skóre 4:4, 10 b.

5. Banshees Želatovice, skóre 1:5, 6 b.

6. Horní Moštěnice, skóre 0:7, 3 b.

 

 

 

Sestava Prosenic: Pavlína Chodilíková, Lucie Pechová, Michaela Lindaufová, Kateřina Škrabalová , Veronika Slaninová, Petra a Anna Grufiková, Petra Dobešová.

 

Je nutné také pochválit trenéra Jeníka Lindaufa, který se velkým bonusem podílí na zásluhu Alek Prosenic.Teiko Cup 2009

Velký turnaj v malé kopané

 

Ve dnech 20. – 21. 6. 2009 se konal velký turnaj v malé kopané v Hluku na Jižní Moravě. Turnaj se již tradičně uskuteční ve sportovním areálu Spartaku Hluk Kapacita hlavního turnaje byla omezena na 48 týmů, kdy systém turnaje zajišťuje každému týmu minimálně 5 zápasu. Turnaje se mohli zúčastnit registrovaní i neregistrování hráči. Hrálo se celkem na 5 hřištích, kdy na jedné půlce hrály muži a na druhé půlce hrály ženy. Alky Prosenice se Teika Cupu zúčastnily poprvé, kdy to pro ně mělo velký úspěch. Za Alky se představily hráčky v podaní Pavli Novotné, Lucky Pechové, Míši Lindaufové, Jarky Palíškové, Pavli Chodilíkové, dvě vypůjčené hráčky ze Lvíčat Citov Eriky a Petry a jedné nejmenované hráčky, která hraje velkou kopanou již řádku let a Alkám velice pomohla a zasloužila se také o konečný výsledek. Alky se utkaly s těmito družstvy jako Spartak Lubina, FC Saně, Kopačky Osek, FC Viktorky a Kobry Šumperk. Celý den doprovázelo děvčata letní počasí, což bylo pro většinu týmů velice unavující. Alky se dostaly až do Play Off, kdy hrály poslední utkání s týmem Spartak Lubina, který hraje velkou kopanou. Jejich hra byla velice vyrovnaná, kdy se útočilo na obou stranách. Jelikož zde nepadl ani jeden gól a zápas dopadl remízou, došlo i na penalty, kdy Alky prohrály 3:4. Ve finále se tak utkaly dva favoriti velké kopané Spartak Lubina versus Holešovské holky, kdy vítěz Spartak Lubina jednoznačně vyhrál 3:2. Tabulka tedy dopadla takto: 

1. Spartak Lubina, 2. Holešovské holky, 3. Alky.

Nejlepší hráčka byla: Pavla Kovaříková (Holešovské holky)

Nejlepší brankářka: Šárka Kocourková (Spartak Lubina).Třetí turnaj Hanácké ligy v Pohořanech

 Tentokrát zavítala děvčata do malebné vísky na Olomoucku zvané Pohořany. 30. května 2009 se zde konalo třetí klání hanácké ligy malé kopané. Utkaly se tak stejné družstva jako na předchozích turnajích a sice Banshess Želatovice, Lvíčata Citov, Horní Moštěnice, Lvice Citov, Alky Prosenice, GZP Šumperk a domácí FC Saně Bukovany. Děvčata dorazila na půdu Olomoucka v brzkých hodinách, kdy od rána nepřetržitě pršelo, byla mlha a teplota se pohybovala kolem 7°C, kdy nikdo na takové sychravý počasí nebyl připraven. Již v úvodu kapitánky jednotlivých celků volily zda se bude hrát, kdy na přání převahy většiny hráček to dopadlo v jejich neprospěch a v 08.30 hod. se tak na hřišti utkaly první dva zápasy. Jako druhý nastoupily Alky Prosenice proti favoritu GZP Šumperk. Jak již v úvodu bylo řečeno bylo velice sychravé počasí a silně pršelo. Terén byl velice promočený a těžký, což pro některé hráčky bylo velice obtížné udržet balón u nohy a koncentrovat s ním, tak jak jsou zvyklé. Hned v prvních 5 minutách po levé straně přihrávky dostala Pavla Novotná balón a dlouho nenechala čekat na výsledek a umístila balón k pravé brankové tyči, kdy brankářka Šumperku tak neměla žádnou šanci. Podobných střeleckých aktivit bylo několik, ale bohužel bez zakončení. Alky tak vyhrály 1:0. Hned po prvním utkání byly hráčky celé promočené, kdy je hned čekal následující soupeř v podaní Lvice Citov. Stále silně pršelo, hřiště bylo již zcela pod vodou a balón si dělal co chtěl. Jako na předchozích turnajích se ani tentokrát nepodařilo Alkám vyhrát nad Lvicemi Citov. Hra byla velice vyrovnaná, hráčky se tlačily do pokutového území, snažily se o střelu, ale ani jednomu se nedařilo v koncovce. Již po třetí tento zápas skončil remízou 0:0. Čtvrtým soupeřem pro Alky Prosenice byly domácí Saně Bukovany. Tentokrát byly lepší jak v důrazném bránění, tak i v útočných akcí. Alky proto podlehly 0:1. Stále za hustého pršení pokračovalo utkání Horní Moštěnice a Alky Prosenice. Slabší soupeř tentokrát do utkání nastoupil s velkým nasazením a chutí vyhrát. Hned od začátku napadaly hráčky Prosenic a nepustily je do žádných koncovek. Peťa Grufiková se snažila ze středu hřiště rozdávat balóny, kdy však ani jedné z útočnic se nedařilo. Nastoupila i mladičká Gabriela Králíčková a Markéta Mikulová. Narozdíl od Markéty byla Gábina aktivnější a více napadala hráčky Moštěnic. Tento zápas skončil „snad“ spravedlivou remízou 1:1. Velkým konkurentem na hřišti čekal tým Banshees Želatovice. V útoku ohrožující branku Prosenic se snažila Nela Reinerová, kdy však dobře bránící Lucka Pechová společně s Michaelou Lindaufovou jí nepustily do žádné útočné kombinace. Na druhé straně skvěle útočící  Pavla Novotná společně s Veronikou Slaninovou opět ukázaly, kdo je na hřišti pánem a jednoznačně to Pavla korunovala brankou. Tento stav se dohrál za klidu hrajícího fotbalu 1:0.

 Posledním soupeřem pro Alky byly Lvíčata Citov. Opět se ukázalo, že mokrý a těžký terén není pro Alky vyhovující. V obraně doposud dobře bránící Denisa Jemelíková bez jediné chyby zvládala tento zápas, kdy však v první půli kopaly soupeřky rohový kop a Denisa do vlastní brány poslala soupeře do vedení. Krásné pasy po stranách posílala Silva Skývová, ale bohužel v útoku nebyl nikdo, kdo by skóroval. Padlo ještě několik krásných akcí v podaní Pavli Novotné a Lucky Pechové, a však brankářka Lvíčat stála vždy na správném místě. Lucka Pechová několikrát vystřelila z půli hřiště na bránu, ale ani ona se neprosadila. Zápas perfektně opět odchytala v bráně Pavlína Chodilíková. Hráčky všechny zápasy odehrály bez jakéhokoliv zranění, kdy možná vliv počasí si u některých hráček vyžádá nemoc. Na střídací lavici podporovala své hráčky Petra Dobešová a Lenka Kopecká, která se v průběhu střídala ve středu pole s Petrou Grufikovou a Veronikou Slaninovou.

 

Konečná tabulka teda skončila s prvním místem pro domácí Saně Bukovany s 11 body se skórem 5:1, druhé místo patřilo Lvíčatům Citov s 10 body a skórem 2:0, třetí místo obsadily Banshees Želatovice s 10 body a skórem 4:3, čtvrté místo čekalo na Lvice Citov s 8 body a skórem 4:3. Páté místo o chlup čekalo na Alky Prosenice s 8 body a skórem 3:3, šesté místo Horní Moštěnice s 6 body a skórem 3:3 a poslední sedmé místo patřilo GZP Šumperk se 3 body a skórem 2:8.

 

Turnaje se tentokrát zúčastnily hráčky: Michaela Lindaufová, Lucie Pechová, Petra Grufiková, Lenka Kopecká, Veronika Slaninová, Silva Skývová, Denisa Jemelíková, Pavla Novotná, Petra Dobešová, Pavla Chodilíková, Markéta Mikulová, Gabriela Králíčková. Nejlepší hráčkou byla volena Pavlína Chodilíková.

Lucka Pechová


II. fotbalový turnaj v Citově

 

 Dne 9. 5. 2009 se uskutečnil fotbalový turnaj v malé kopané, konaný v Citově. I tentokrát přálo počasí a celý den až na pár vteřinek svítilo sluníčko. Hned v úvodu nebyly fotbalistky potěšeny ze strany pořadatelů citovského turnaje. Jelikož zde probíhala menší rekonstrukce a malování, neměly děvčata žádné šatny a taktéž nebylo kde se osprchovat. Dalším zklamáním byl terén, na kterém se celý děj odehrával. Hřiště, dáli se to tak nazvat, bylo hrbolaté, nerovnoměrné a nesouměrné. Povrch byl velice tvrdý a tudíž balón uskakoval, kam jen mohl. Opětovně se hrálo na dvou hřiští, kdy jako první zápas odstartoval na hřišti A Horní Moštěnice s domácím Lvice Citov, kdy výsledek skončil pro domácí vítězně 0:2. Na hřišti B hrál Banshees Želátovice s Prosenicemi, kdy tento skončil pro Prosenice výhrou 1:0, kdy gól dávala Petra Grufiková. Dalším soupeřem pro Alky Prosenice byl Lvíčata Citov, kdy tady se Alky velice pěkně rozeshrály už v úvodu, kdy bezkonkurenčně vyhrály 3:1. Lvíčata se snažily o zakončení, kdy v druhé půli poločasu se to jedné ze Citova z půlky hřiště krásným lobem podařilo a vsítily tak alespoň jeden gól. Gólmanka Pavla Chodilíková neměla sebemenší šanci tuto ránu vychytat. Ale i přesto se Alky nenechaly odradit a jednoznačně zvítězily. Góly dávala z penalty Lucka Pechová, dálší ze hřiště přidala Silva Skývová a výsledek zakončila Verča Slaninová. Lvice Citov, alias stařší generace Lvíčat nastoupila s velkým nasazením porazit Alky, kdy však tento zápas skončil spravedlivě pro oba soupeře remízou 0:0. Oba týmy byly důrazné, chodily tvrdě do osobních soubojů, a snažily se o koncovku. Bohužel ani jednomu z týmů nepřálo štěstí.

  Zákeřným a neúnavným soupeřem pro Alky byl GZP Šumperk. Tady Alky exelentně převládly hru a ukázaly kdo je pánem na hřišti. Soupeře obsadily, nepustily je do žádné kombinace a důrazně dohrávaly veškeré souboje, což se jim povedlo hned v první půli, kdy po pěkné přihrávce Pechové po pravé straně, krásně zakončila Pavla Novotná. Netrvalo dlouho a obdobná situace se opakovala, kdy tentokrát zakončila Veronika Slaninová. Alky si tak připsaly další 3 body s konečným výsledkem 2:0.

 Horní Moštěnice a Alky Prosenice se utkaly v předposledním zápase, kdy děvčata už byla značně unavená a vysílená jednak ze zápasů a jednak ze sluníčka. I do tohoto zápasu vešly děvčata s velkým nasazením a bojovností, kdy ve středu dominovala Verča Slaninová a Petra Grufiková. Obě hráčky byly důrazné a atakovaly soupeře z obou stran. Nenechaly na sebe dlouho čekat a hned na začátku prvního poločasu se krásně po přihrávce Pavli Novotné trefila Silva Skývová. Alky svého soupeře nepustily do žádných kombinačních duelů, kdy brankářka Pavla Chodilíková neměla v bráně žádnou práci. Zatímco brankářka Horních Moštěnic si zachytala více než dost. Hned dvakrát po sobě zakončila první poločas Peťa Grufiková a v druhé půli se trefila Silva Skývová. Pro Alky tak skončil zápas s krásným výsledkem 3:1. Jako poslední soupeř Alky čekal Saně Bukovany, kdy tentokrát již dorazil v plné sestavě. Ani tady neměla děvčata moc práce, kdy okamžitě využila nepřesně přihrávky Lucka Pechová a po krásné individuální akci po levé straně umístila balón k levé tyči a Alky tak poslala do vedení. Střelecký poslední gól čekal opět na Peťu Grufikovou, která zakončila zápas vedením 2:0.

Pro Prosenice to byl jeden z nejvydařenějších turnajů, kdy skončily zaslouženě na 1. místě s celkovými 16 body se skórem 11:2. Na druhém místě se tentokrát umístily domácí Lvice Citov také s 16 body, se skórem 9:0. Třetí místo obsadil Banshees Želátovice s 10 body, se skórem 3:2. Čtvrté místo čekalo na Saně Bukovany s 10 body se skórem 3:3. Krásné páté místo získaly domácí Lvíčata Citov se 4 body se skórem 2:8. Na předposledním šestém místě skončil GZP Šumperk se 3 body a skórem 2:7. No a na poslední sedmém místě skončily Horní Moštěnice s jedním bodem a skórem 1:9.

Sestava Prosenic byla skoro neměnná z předposledního turnaje. První pětice byla sestavena v obraně zleva Lucie Pechová a Míša Lindaufová, ve středu zářící Peťa Grufiková a útok Pavla Novotná se střídající Markétou Mikulovou. Druhá pětice byla sestavena v obraně Denisa Jemelíková a Kateřina Škrabalová, ve středu Verča Slaninová a útok Silva Skývová se střídající Gábinou Králíčkovou. V bráně chytala vynikající Pavla Chodilíková. Obě pětice sehrály krásný zápasy, kdy všem patří velký DÍK.

Dalším již třetím konaným turnajem je turnaj pořádaný v Bukovanech a to dne 30. 5. 2009.


První turnaj malé kopané konaný v Želátovicích

Za krásného slunečného počasí se v sobotu dne 18. 4. 2009 uskutečnil letních turnaj malé kopané ve fotbale v krásné obci na Přerovsku zvané Želatovice. Turnaj začínal v 08.30 hod., kterého se zúčastnilo celkem 7 mužstev. Jako první svůj zápas odstartoval turnaj klub Alky Prosenice versus Saně Bukovany, kdy tento zápas se hrál na zadní části hřiště v časové dimenzi 2 x 12 minut, kdy poločasová přestávka byla 3 minuty. Jako start se to Prosenicím vydařilo, kdy šancí měly hned několik. V útoku dominovala Pája Novotná společně s Verčou Glozygovou. V záloze hrála nekompromisní Verča Slaninová. V obraně odehrála svůj první zápas v malé kopané Lucka Pechová, kdy jí byla oporou na pravé straně Míša Lindaufová. V tomto zápase odehrála i drhá pětice složená z obrany Lenky Kopecké a Denisy Jemelíkové, kdy ve středu kralovala Silva Skývová, která do útoku posílala nebezpečnou Petru Grafikovou a Peťu Dobešovou. Saně Bukovany byl jeden ze soupeřů, kterému chybělo několik hráček, kdy přijel dost oslabený. Výsledek se proto podepsal vítězstvím pro Alky 1:0.

Další zápas proti Horním Moštěnicím se opět Alkám vydařil, kdy i tento končil 1:0 v podaní Lenky Kopecké. Všechny zápasy odchytala vynikající Pavla Chodilíková. Všechny zákroky zvládala bravurně bez jakýchkoliv větších zákroků. Děvčata byla plná energie a bylo na nich vidět, že chtějí vyhrát za každou cenu. Zvolily stejný postup a styl hry i na dalšího soupeře, kterým byl Lvice Citov. Děvčata Prosenic vzhledem ke špatnému obsazování ztrácely snadno míče a nebyly dosti důrazné. Citov měl lepší rozehrávky, avšak ani těm se nedařilo v koncovce. Zápas proto skončil pro oba týmy spravedlivě 0:0.

Dalším silným týmem se ukázal tým GZP Šumperk, kdy hru ovládly ve středu hřiště a po stranách dokázaly vytvořit nejednu pěknou akci, která skončila v síti branky Prosenic s konečným výsledkem 1:0. Předposledním soupeřem byl domácí soupeř Banshees Želatovice. Tato hra byla oboustranné vyrovnaná, kdy holky předváděly krásné fotbalové kousky. V druhém poločase Alky Prosenice dostaly domácí pod tlak, kdy domácí zazmatkovaly v obraně a Prosenice tak vsítily branku. Tento zápas se odehrál již do konce za stavu 1:0 pro hosty. Jako posledním soupeřem byl Lvíčata Citov, kdy hráčky tohoto družstva jsou ještě mladé, nesehrané a bojí se chodit do osobních soubojů. Obranná řada Prosenic nepustila žádný balón a tudíž se hrálo pouze ve středu a v útoku. Na hrotu tvrdě a skvěle hrála Veronika Glozygová, kdy po přihrávce do pokutového území poslala krásný balón a pro Pavlu Novotnou to byla jen maličkost umístit tento balón do sítě Citova. Prosenice vedly 1:0, kdy po další krásné akci na pravé straně zakončila celé skóre Silva Skývová. Prosenice tak vyhrály nad Lvíčaty Citov 2:0.

 V závěru celého turnaje byly všechny děvčata unavené a vysílené, i kdy přesto dokázaly bojovat a zvítězit. Proto patří velké díky celému kolektivu, včetně trenérů a samozřejmě i fanouškům. Alky Prosenice skončily tak na krásném 4. místě se skórem 4:2 s celkovými 10 body.

 Sestava byla složená z první pětice a to v brance Pavla Chodilíková, obrana Lucka Pechová a Míša Lindaufová, ve středu pole zářila Veronika Slaninová ve střídání s Denisou Jemelíkovou a útok ohrožovala Pavla Novotná společně s Verčou Glozygovou. Druhá sestava byla ve složení v obranné řadě Lenka Kopecká a Denisa Jemelíková, ve středu Silva Skývová a útok Petra Grufiková a Peťa Dobešová.

Výsledky: 1. místo GZP Šumperk se skórem 9:3 a 16 body

 2. místo Lvice Citov se skórem 6:3 a 11 body

 3. místo Banshees Želatovice se skórem 4:2 a 11 body

 4. místo Alky Prosebnice se skóre 4:2 a 10 body

 5. místo Horní Moštěnice se skórem 3:6 a 5 body

 6. místo Saně Bukovany se skórem 4:6 a 4 body

 7. místo Lvíčata Citov se skórem 1:9 a 1 bodem

 

Všichni si určitě skvěle zahrály a jako další motivace je další letní turnaj konaný dne 9. 5. 2009 v Citově!


Lucka Pechová
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář